Felvidéki Labdarúgó Egyesület Pro Clubs

FELVIDÉKI LE vs FC Rivincita 1.forduló

Csapatunk április elsején lejátszotta az első fordulós meccseit az FC Rivincita csapata ellen.

Kisebb gondokkal indultunk bele, mint kiderült 2 játékosunk is mondhatni kiszúrt a csapattal, mivel nem jelent meg a megbeszélt időpontban, viszont a távolmaradást sem jelezték...

Az első meccsen ellenfelünk volt a pályaválasztó így idegenben kezdtük meg az idényt.

Jó iramban kezdtük a mérkőzést, helyzeteket, szép megmozdulásokat dolgoztunk ki. A 23. percben egy elöl eladott labda után vezethetett kontrát ellenfelünk, de Szűcs kapusunk hatalmas kifutása és bravúrjának hála maradt a 0:0. A 32. percben egy labdaszerzést követően vezethettünk támadást egészen a jobb szélig került ki a labda, ahonnan egy szép beivelésnek köszönhetően Tóth Gábor fejelt a hálóba! 1:0 ide. Az első félidőre 1:0-ás vezetéssel vonultunk. Az 53.ik percben kisebb védelmi hiba után egyenlíteni tudott a Rivincita csapata. 1:1.  A 77.ik percben Robit buktatták a tizenhatoson belül a játékvezető azonnal büntetőt ítélt, amit Tóth Gábor be is vágott. 2:1 ide. A 90.ik percben aztán jött a feketeleves. Egy gyors kontra után egy jól helyezett lövéssel egyenlített a Rivincita és állította be a 2:2,es végeredményt.

FC Rivincita - FELVIDÉKI LE 2:2 (0:1)

A második meccsen pár új játékos került a kezdőbe. Hasonlóan kezdődött a második meccs is, mint az első, kisebb nagyobb helyzetek mindkét oldalon, az ellenfelünk a 23.percben a felsőlécet is eltalálta.

A félidő végén tudtunk nagyobb nyomást helyezni ellenfelünkre, ami egy szöglet után meghozta az eredményét. A beívelést hidegvérrel levette Tóth Gábor és a kapu felső sarkába bombázott. 1:0.

A fordulást követően a 47. percben egy középen történő labdaszerzést követően építettük a támadást, az első beadásra Tóth érkezett fejjel, ám itt a kapus hárítani tudott, de az ismétlésre lecsapó Nagy Csaba már a kapuba tudott fejelni. 2:0.

Gyors válasz érkezett az 52.ik percben egy szabadrúgást végzett el az ellenfelünk, amit szép kombinációval oldottak meg és juttatták a hálóba a labdát. 2:1.  A 90.ik percben az ellenfelünk végezhetett el szögletet. Jó beadást követően tudtak veszélyesen a kapunkra fejelni, ám kapusunk éberen figyelt és bravúrral védett. Ezzel maradt a 2:1, mint végeredmény.

FELVIDÉKI LE - FC Rivincita 2:1 (1:0)

Sikerült jól kezdenünk a szezont és ezt a formánkat szeretnénk átvinni a jövő hétre is! Most egy rövid pihenő, de keddtől ismét edz a csapat. Addigis Hajrá MAGYAROK HAJRÁ FELVIDÉK!